E-Bülten Aboneliği
E-bülten abonemiz olun indirim ve fırsatları kaçırmayın
ABONE OL!

Gece Yemekleri Nasıl Önlenir | zayıflama ürünleri avrupa satış sitesi
7/24 Destek Hattı
0 534 849 00 03

Gece Yemekleri Nasıl Önlenir
Birçok insan, acıkmadığı zamanlarda bile gece geç saatlerde yemek yiyor.

Gece yeme, ihtiyacınız olandan daha fazla kalori tüketmenize ve kilo almanıza neden olabilir.

Akşam ya da gece geç saatlerde yemek yemeyi bırakmak için yapabileceğiniz şey ise nedenini belirlemektir.

Gece Neden Yemek İstiyorsun?

Bazı insanlar yemeklerinin çoğunu gece ya da gece geç saatlerde yiyorlar.

Bu alışkanlığı değiştirmek için sorunun nedenini tanımlamanız gerekir.

Gece yemeği aşırı derecede kısıtlanmış gündüz yiyecek alımının sonucu olabilir ve geceleri açlıktan kıvranmalara yol açabilir. Ayrıca alışkanlık veya can sıkıntısından da kaynaklanabilir.

Bununla birlikte, gece yeme de, yeme bozukluğu ve gece yeme sendromu da dahil olmak üzere bazı yeme bozukluklarına bağlanmıştır.

Bu iki bozukluk, farklı yeme alışkanlıkları ve davranışlarıyla karakterizedir, ancak sağlığınız üzerinde aynı olumsuz etkilere sahip olabilir.

Her ikisinde de insanlar, üzüntü, öfke ya da hüsran gibi duyguları frenlemek için yiyecek kullanırlar ve genellikle aç olmadıkları zaman bile yemek yerler.

Böyle yiyenler aynı zamanda bir oturma odasında çok büyük miktarlarda yiyecek yemeleri ve yemek yerken de kontrolden çıkma eğilimindedirler.

Öte yandan, gece yeme sendromlu insanlar gece boyunca yemeye ve gece boyunca uyanmaya ve gece kalorilerinin% 25’inden fazlasını tüketmeye başlıyorlar

Her iki durum da obezite, depresyon ve uyku sorunlarıyla ilişkilendirilmiştir.

Gece Yemek Yememi Tetikleyen Şey Nedir?

Aşırı yemeğinizin genel nedenini tanımlamanın yanı sıra, genellikle yeme davranışınızı başlatan belirli bir olay örneğini aramak yararlı olabilir.

İnsanlar birçok sebepten ötürü gıdaya ulaşıyor. Eğer aç değilseniz ama yine de kendinizi geceleri yemek yerken buluyorsanız, bunun neye yol açtığını düşünün.

Çoğunlukla aç olmadığınız halde bir ihtiyacı karşılamak için yiyecek kullandığınızı göreceksiniz.

Gece yeme sendromuyla birlikte, tüm yeme modeliniz gündüz açlığınız yüzünden gecikebilir

Gece yemeğinizin nedenini ve bunu tetikleyen şeyleri tanımlamanın etkili bir yolu, yiyecek ve ruh hali günlüğünü tutmaktır.

Gece neden yemek yediğinizi bulduğunuzda, bu alışkanlığınızı değiştirecek altın anahtarı da bulmuş olacaksınız! Duygularınızın yanında yeme ve egzersiz alışkanlıklarınızı izlemek, davranışları tanımlamanıza yardımcı olacak ve herhangi bir olumsuz davranış döngüsünü kırmaya çalışmanızı sağlayacaktır.

BİZE BU KELİMELERDEN ULAŞTINIZ: gece yemek yeme,gece yemek yemek ekşi, gece yemek yiyerek zayıflamak, gece yemek yememek, gece yemek yedim, gece yemek, gece yemek yemek, gece açık yemek yerleri, gece açık yemek, gece atıştırmalık yemekler, gece yemek kilo aldırırmı, gece yemek yeme alışkanlığından nasıl kurtulurum, gece yemek kilo aldırmıyor

   

Sizin İçin Önerdiklerimiz


Whatsapp'ta Paylaş

Faydalı Bilgiler


Hangi Saatlerde Yemek Yemeliyim?

Şansınız, programınızın halihazırda dolu olduğundan, başka bir öğe eklemeye çalışmaktan korkuyorsunuz. Bununla birlikte, ayarlanmış bir yemek planına sahip olmak, kilo vermeyi veya kilo vermeyi kolaylaştırabilir....

Devamını Oku
Gece Yemekleri Nasıl Önlenir

Birçok insan, acıkmadığı zamanlarda bile gece geç saatlerde yemek yiyor. Gece yeme, ihtiyacınız olandan daha fazla kalori tüketmenize ve kilo almanıza neden olabilir. Akşam ya...

Devamını Oku
Obezite Nedir? Belirtileri Nedir?

Obezite, tıbbi tedavi ve önleme için yeni stratejilere ihtiyaç duyan en yaygın, kronik hastalıklardan biridir Obezite aşırı yağ dokusu olarak tanımlanır. Aşırı yağ dokusunu belirlemek...

Devamını Oku
Evde Diyet Nasıl Yapılır?

Merhaba sevgili okurlar bugün evde diyet yapmak için en etkili 11 yolu sizler için paylaşacağım, keyifli okumalar. Kahvaltıyı atlamayın Kahvaltı atlamak kilo vermenize yardımcı olmaz....

Devamını Oku

© Copyright 2008 - 2018 zayiflamaavrupa.com

macuni mahrem mavi iksir mavi losyon eco slim